Екс-главу Національної гвардії затримали – НАБУ

Генерала-полковника Юрія Аллерова затримали за підозрою у привласненні майна Нацгвардії на суму 81 мільйон гривень через тиждень після того, як президент Петро Порошенко указом від 7 травня 2019 року звільнив його...

Генерала-полковника Юрія Аллерова затримали за підозрою у привласненні майна Нацгвардії на суму 81 мільйон гривень через тиждень після того, як президент Петро Порошенко указом від 7 травня 2019 року звільнив його з посади командувача Національної гвардії України.

Хто такий Аллеров та що відомо про особисте життя екс-глави, далі в сюжеті.

Народився 1964 року у місті Львові. Здобував вищу освіту у Ленінградському вищому загальновійськовому училищі, закінчив Академію Збройних сил, де навчався на оперативно-тактичному факультеті. У 2011 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Службово-бойова діяльність сил охорони правопорядку», отримав ступінь кандидата військових наук.

У вересні 2010 року очолив управління Західного територіального командування Внутрішніх військ МВС України.

У 2012 році призначили начальником управління Південного територіального командування ВВ МВС України, згодом повернули на західний сектор, який навесні 2014 року став структурним підрозділом Національної гвардії.

У квітні 2014, прославився тим, що умовив деморалізований подіями на Майдані спецпідрозділ «Ягуар» виїхати у Харків і там виконати наказ про розблокування держустанов, захоплених проросійськими сепаратистами.

«Щоб бути впевненим, що «Ягуар» виконає задачу, вирішив поїхати до них особисто, подивитися в очі. О 2-й годині ночі 7-го числа (7 квітня 2014 року – ред.) після прибуття у Калинівку Вінницької області, на базу полку, я оголосив загальне шикування. Не можна було втрачати ні хвилини. Настрій військовослужбовців був дуже збудженим – напередодні прокуратура затримала двох бійців у зв’язку з подіями на Майдані. При цьому в полку за час Майдану було понад 70 постраждалих, включаючи вогнепальні поранення. І тут ставлю їм завдання – придушення масових заворушень у Харкові, але при цьому полк повинен взяти з собою бойову зброю, щоб застосувати в разі нападу з натовпу ворожих диверсантів. У них були обґрунтовані побоювання, як би влада знову не змінилася і не стали судити всіх за дії зі зброєю в Харкові. Я сказав правду: країна у нас одна, незалежно від того уряду, який був і який прийшов, і який буде. Я сказав, що сьогодні вирішується питання – буде існувати Україна чи ні, і що вони захищають не уряд, а захищають державу, яку знищують ззовні», – розповідає Юрій Аллеров.

Юрій Аллеров сприяв в отриманні агентурної інформації стосовно ситуацію в окупованому Слов’янську.

«Аллеров – генерал, який знає, що таке розвідка і наскільки це важливий елемент. І він багатьох таких людей присилав до мене (люди, часто місцеві жителі, які розповідали українським спецпризначенцям про дислокацію бойовиків у Слов’янську)», – розповів в інтерв’ю спецпризначенець.

23 серпня 2014 присвоїли звання генерала-лейтенанта, 30 грудня 2015 року президент України Петро Порошенко призначив Юрія Аллерова командувачем Нацгвардії України.

У 2016 році нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня «за особисті заслуги у захисті територіальної цілісності Української держави, мужність і високий професіоналізм, виявлені у протидії проявам сепаратизму в Харківській області у квітні 2014 року».

23 серпня 2017 року Аллерову присвоїли нове військове звання генерала-полковника.

14 травня 2019 року за підозрою у заволодінні майном Головного управління Нацгвардії на 81 мільйон 64 тисячі гривень детективи НАБУ затримали генерала Аллерова, генерального директора компанії-забудовника «Укрбуд» Олега Майбороду.

«Слідство встановило, що у 2000-х роках Нацгвардія і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами і нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 гектара в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць», – йдеться у повідомленні бюро.

Сторони уклали додаткові угоди у 2016 – 2017 роках, за якими Нацгвардія відмовилася від вказаних квартир і паркомісць у Печерському районі Києва в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва.

«Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей», – йдеться у повідомлені НАБУ.

Дії Аллерова кваліфікують за статтею 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним, шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

«Обшуки здійснюються під процесуальним керівництвом прокурорів САП», – зазначає бюро.

Одна із альтернативних версій щодо звільнення Аллерова трактує ці події як «бажання Петра Порошенка помститися за підтримку у МВС Володимира Зеленського».

Юрій Аллеров зазначив, що «подав у відставку за сімейними обставинами», в чому йому задовольнили: «Якщо новий президент прийме таке рішення, я буду розглядати цю пропозицію. А зараз буду звільнений за законом».

Материалы по теме: