Екс-глава Генштабу ЗСУ вийшов на свободу

Про це повідомляється на Facebook-сторінці військового. 24 травня на волю випустили колишного керівника Генерального штабу Збройних Сил генерал-полковника Володимира Заману. “Генерал-полковник Володимир Замана на волі, щойно Апеляційний суд скасував рішення Печерського...

Про це повідомляється на Facebook-сторінці військового.

24 травня на волю випустили колишного керівника Генерального штабу Збройних Сил генерал-полковника Володимира Заману.

“Генерал-полковник Володимир Замана на волі, щойно Апеляційний суд скасував рішення Печерського суду і звільнив генерала”, — зазначають у повідомленні.

“Підставами для ухвалення такого рішення стали, зокрема, доводи сторони захисту про зміну ризиків… у зв’язку з оголошенням Головною військовою прокуратурою про закінчення досудового розслідування”, — зазначають у Генпрокуратурі.

Прокурори стверджують, що ретельно вивчать всі підстави після проголошення судом повного тексту постанови апеляційного суду, який відбудеться 29 травня.

Зазначимо, 25 лютого військова прокуратура спільно з СБУ затримали за держзраду колишнього керівника Генерального штабу Збройних Сил генерал-полковника Володимира Заману.

Він підозрювався у тому, що з 2010 по 27 лютого 2014 року нібито ухвалював “протиправні управлінські рішення і здійснював незаконні дії щодо зміни системи керування військами, що призвело до зниження обороноздатності держави”, йому загрожувало до 15 років за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України “державна зрада”.

Замана обіймав посаду керівника Генштабу Збройних Сил в період з лютого 2012 року по 19 лютого 2014 року.

22 лютого по червень 2014 року він був уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю Міноборони України.

25 лютого 2019 року Заману внесли до бази “Миротворця”.

Материалы по теме: