Дев’ять політичних партій продовжують агітацію у день голосування – КВУ

Дев’ять політичних партій продовжують агітацію у день голосування на парламентських виборів. Про це розповів голова комітету виборців України Олексій Кошель. “На превеликий жаль, вже традиційно під час загальнонаціональних виборів ранок...

Дев’ять політичних партій продовжують агітацію у день голосування на парламентських виборів.

Про це розповів голова комітету виборців України Олексій Кошель.

“На превеликий жаль, вже традиційно під час загальнонаціональних виборів ранок виборів починається із низки порушень чинного законодавства, конфліктних ситуацій, перешкоджання роботи спостерігачів на дільничних виборчих комісіях. Тобто ми станом на сьогоднішній ранок бачимо низку виборчих дільниць, які відкрились із запізненням. Це, як правило, незначний час, але інколи запізнення близько 30-40 хвилин. І тому такі затримки з початком роботи комісій і затримки з відкриттям дільниць – вони призводять до того, що частина виборців не проголосують. Тобто вони стояли в черзі до відкриття дільниць, пізніше розвертались і йшли додому. І очевидно, що частина з них може не повернутися на виборчі дільниці”, – поінформував Кошель.

Він зазначив, що спостерігається низка проблемних моментів, пов’язаних з роботою офіційних спостерігачів.

“До прикладу, виборчий округ №11, Вінницька область – надходять скарги від офіційних спостерігачів про те, що керівник дільничної комісії заважає їм виконувати свою роботу. Львів, виборчий округ №117 – спостерігачам від Комітету виборців України дільнична комісія забороняла проведення відеозйомки. Пізніше, після втручання з боку представників нашої організації і роз’яснення норм закону такий дозвіл був наданий. І ми маємо 7 фактів на сьогоднішній ранок, коли відбувалося перешкоджання роботи спостерігачів”, – додав він.

Кошель наголосив, що спостерігаються факти незаконної агітації в день виборів.

“І, на відміну від попередніх кампаній, агітація проводиться більш масштабно. Зокрема, наявні борди із незаконною агітацією на користь дев’яти політичних партій. Ці борди виконані в стилістиці політичних партій і містять символіку, елементи гасел політичних партій. Вони розміщені без вихідних даних. Однак, за оцінкою юристів нашої організації, ці факти можна тлумачити виключно як ведення незаконної агітації, і за них передбачена відповідальність відповідно до чинного законодавства.

За цими фактами ми звертаємося до виборців, щоб вони повідомляли представників Національної поліції, і щоб були відкриті провадження, які передбачають відповідальність від 510 до 850 гривень. Причому ці штрафні санкції можуть бути за кожен рекламний носій. Тобто це достатньо серйозна відповідальність”, – розповів Кошель.

prm.ua

Материалы по теме: