Де найбільше споживають «тіньове» пальне?

Провідними галузями за кількістю споживання тіньового пального є агробізнес України і промислові підприємства – як фермери, і великі компанії. «Різниця в тому, що багато фермерів готові купувати дешеве паливо...

Провідними галузями за кількістю споживання тіньового пального є агробізнес України і промислові підприємства – як фермери, і великі компанії.

«Різниця в тому, що багато фермерів готові купувати дешеве паливо сумнівного походження за готівковий розрахунок. А великі агропідприємства змушені шукати готівку, щоб розрахувався з тими ж фермерами за зерно або послуги. Тому у багатьох нафтотрейдерів популярна послуга фіктивного документального продажу палива», – пише видання Latifundist.

Зазначається, що з огляду на нові правки до Податкового Кодексу та критерії для акцизних складів, «обнал» тепер «піде» через фермерів 4-ї групи ФОП.

Для того щоб зареєструвати акцизний паливний склад, ФОПу 4-ї групи треба постаратися спожити 10 000 м³ палива, а це 10 млн л. Для всіх інших підприємств критерії такі – обсяг резервуарів більше 200 м³ або споживання більше 1000 м.

Обсяг тіньового ринку дизельного палива в Україні стартує приблизно від 20%, а ринок «тіньового» скрапленого газу – понад 40%.

Згідно з матеріалом, ідея введення ліцензій полягала в ідентифікації точок продажу і зберігання палива. Таким чином планували викорінити нелегальні «підколодні» заправки і нафтобази.

Материалы по теме: