ДБР прийшло з обшуками у справі Гладковського до НАБУ

Про це повідомила прес-служба НАБУ. Державне бюро розслідувань проводить обшуки в Національному антикорупційному бюро України. Причини слідчих дій не називають. 19 квітня суддя Печерського районного суду Києва Світлана Смик...

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

Державне бюро розслідувань проводить обшуки в Національному антикорупційному бюро України. Причини слідчих дій не називають.

19 квітня суддя Печерського районного суду Києва Світлана Смик дала дозвіл слідчим ДБР  на 30-денний “доступ до речей і документів, а саме до оригіналів матеріалів кримінального провадження №52017000000000651 від 28.09.2017, які можуть містити охоронювану законом таємницю”, що перебувають у володінні внутрішнього контролю НАБУ.

Йдеться про справу щодо розкрадань коштів “Укроборонпрому“, у якій фігурує син колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Ігор Гладковський.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи НАБУ, використовуючи своє службове становище і заради вигоди, з 1 березня 2017 року і впродовж двох років “жодні слідчі дії, спрямовані на здобуття доказів та притягнення винних до кримінальної відповідальності, не провели”.

В ухвалі суду згадується й “агент НАБУ” Євген Шевченко, який постачав запчастини “Укроборонпрому” і нібито безоплатно допомагав НАБУ викривати корупціонерів.

22 березня НАБУ пояснило, що залучило цю людину для негласних слідчих дій у справі про хабарництво.

Речниця генпрокурора Лариса Сарган підтвердила факт того, що ДБР проводить обшуки в НАБУ в рамках розслідування справи про можливе одержання хабарів правоохоронними органами.

“Проходить виїмка документів, що може свідчити про бездіяльність керівництва НАБУ у справі по розкраданню в “Укроборонпромі”, – написала вона у мережі Facebook.

Слідчі перевіряють інформацію про стосунки керівництва НАБУ із третіми особами, які можуть свідчити про навмисне нерозслідування розкрадань в “Укроборонпромі”, зокрема через “Оптимумспецдеталь”.

Між тим, НАБУ заявило про завершення службового розслідування стосовно співробітників НАБУ

Згадується про події періоду 2016-2017 років: листування НАБУ з концерном “Укроборонпром” і компанією “Оптимумспецдеталь”; приховування матеріалів листування; розголошення його змісту стороннім особам; можливе отримання подарунків; а також можливі неправомірні дії під час розслідування справи щодо “Укрзалізниці”.

Материалы по теме: