Чому Зеленський мовчить про незаконний видобуток бурштину?

За інформацією журналістів, до 2015 року більшість бурштину потрапляли на ринки РФ та Китаю через українських та польських посередників. В 2015-2016 роках китайські та російські гравці бурштинового ринку, вирішили...

За інформацією журналістів, до 2015 року більшість бурштину потрапляли на ринки РФ та Китаю через українських та польських посередників.

В 2015-2016 роках китайські та російські гравці бурштинового ринку, вирішили не переплачувати посередникам та безпосередньо взяли участь незаконному видобутку бурштину в Україні. Цілком ймовірно припустити, що росіяни займаються нелегальним бізнесом через вищих посадових осіб, які можуть бути пов’язані з міжнародним російським криміналом.

Найбільша концентрація незаконного бізнесу зосереджена у Рівненській, Житомирській та Волинській області. У 2014 році Петро Порошенко зробив багато гучних заяв, з приводу видобутку бурштину та стверджував, що 90% незаконного бізнесу кришують правоохоронці. Саме тоді він дав два тижні силовикам для ліквідації схем, проте корумповані правоохоронці не стали саджати самих себе та ліквідовувати створену своїми ж руками систему для самозбагачення.

У 2016 екс-президент Порошенко відправив на Рівненщину Нацгвардію, яка повинна була чергувати на блокпостах та протидіяти нелегальному бізнесу, але й вони не змогли повпливати на напрацьовані схеми та чудово організовану корупцію.

У 2017 році представники НАБУ висунули підозри шести особам, причетним до “кришування” незаконного бізнесу. Зокрема, депутатам Верховної Ради Розенблату та Полякову, які за даними слідства сприяли іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. Тоді депутати, хоча і не з першого разу, але все ж таки зняли недоторканість з Полякова та Розенблата.

У 2017 році Солом’янський районний суд обрав нардепам запобіжний захід у вигляді застави у 7 мільйонів для Розенблата та 304 тисячі для Полякова. Обидва одразу внесли застави та вийшли на волю.

Окружний адмінсуд міста Києва 20 вересня 2018 року визнав прослуховування Розенблата незаконним, 14 червня 2019 року Борислав Розенблат заявив, що виграв суд по «бурштиновій справі» і вимагатиме відшкодування коштів за завдані збитки через погіршення репутації.

Справа його колеги з партії “Народний Фронт” Максима Полякова буде розглянута у Печерському районному суді Києва 12 вересня.

У 2018 році президент зрозумів, що не може впоратися з незаконною діяльністю на Поліссі і вирішив “закрити очі” на проблему, аби вона не била по його репутації.

Під час дебатів перед другим туром резидентських виборів Володимир Зеленський звинуватив Порошенка в “кришуванні” нелегальному бізнесу, спитавши його “Яка ваша частка із незаконного копання бурштину?”. Проте після інавгурації Зеленський ніяк не згадував проблему незаконного видобутку бурштину на Поліссі.

Можливо, він боїться, що вступивши на шлях конфронтації з організованою злочинністю, не зможе перемогти і це призведе до втрати рейтингів.

Саме завдяки тому, що у Порошенко не вийшло впоратися з незаконним видобутком бурштину, Зеленський почуває себе невпевнено та боїться повторити помилки свого попередника.

Найближчим часом від Зеленського не варто очікувати розмов на серйозні проблеми теми, які роками знищують сутність законності та державності в Україні.

Материалы по теме: