Чому Тимошенко так поспішає з достроковими виборами: Соціологи опублікували останні дані опитувань

Триматись на верхівці хіткої гори політичних симпатій виборців справа складна, конкуренція буде наростати. Сім українських партій мають шанси потрапити до Верховної Ради на найближчих виборах, а фаворитами серед кандидатів...

Триматись на верхівці хіткої гори політичних симпатій виборців справа складна, конкуренція буде наростати.

Сім українських партій мають шанси потрапити до Верховної Ради на найближчих виборах, а фаворитами серед кандидатів в президенти є лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко, чинний президент України Петро Порошенко і керівник фракції “Опозиційний блок” Юрій Бойко, передають Патріоти України з посиланням на Іnterfax.

Як свідчать результати опитування, проведеного Центром соціальних досліджень “Софія”, якби зараз в Україні проходили парламентські вибори, то партія “Батьківщина” набрала б 12% голосів виборців, “Опозиційний блок” – 11,2%, “Блок Петра Порошенка” Солідарність “- 10,5%,” Самопоміч “- 7,1%,” Радикальна партія Ляшка “- 6,4%, партія” За життя “- 5,9%, партія” Громадянська позиція “- 5,3%.

Також шанси подолати п’ятивідсотковий бар’єр є у партії “Свобода”, за яку готові голосувати зараз 4,6%, партія “Рух нових сил” Михайла Саакашвілі має підтримку 3,6% серед тих респондентів, хто має намір на даний момент брати участь в парламентських виборах .

36,4% опитаних точно мають намір голосувати на найближчих парламентських виборах в Україні. 34,5% точно не впевнені, але схиляються до того, щоб брати участь у виборах. 18% точно не будуть голосувати і 8,5% відсотка не впевнені, але швидше за все не будуть брати участь у виборах.

Разом з тим, якщо б зараз в Україні проходили вибори президента країни, то найкращі шанси вийти в другий тур мали б Ю.Тимошенко (13,5%), П.Порошенко (12,8%) і Ю.Бойко (11,2 %).

Рейтинг інших потенційних кандидатів у президенти, згідно з цим опитуванням, становить менше 7%: за Олега Ляшка готові проголосувати 6,6% виборців, за одного з лідерів партії “За життя”, позафракційного нардепа Вадима Рабиновича – 6,2%, за лідера “Самопомочі”, мера Львова Андрія Садового – 5,4%, за лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка – 5,3%, за М.Саакашвілі – 4,2%, за лідера партії “Свобода” Олега Тягнибока – 3,1%, за співака Святослава Вакарчука – 2,7%, за позафракційного нардепа Дмитра Яроша – 1,5% за прем’єр-міністра Володимира Гройсмана – 1,1%, за мера Києва Віталія Кличка – 1% респондентів.

Дане опитування проводилося з 4 по 13 вересня у всіх регіонах України, крім непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей та Криму. Було опитано 2111 респондентів, статистична похибка не перевищує 2,2%.

Материалы по теме: