Чим зумовлені високі ціни на житло у Києві

Українська столиця опинилася на другій сходинці у рейтингу міст світу з найдорожчою орендою житла. Аби винайняти квартиру в столиці, українцеві необхідно витратити дві місячні заробітні плати. Чим зумовлена така...

Українська столиця опинилася на другій сходинці у рейтингу міст світу з найдорожчою орендою житла.

Аби винайняти квартиру в столиці, українцеві необхідно витратити дві місячні заробітні плати. Чим зумовлена така дорожнеча і як формується ціна на житло в Києві, розповів журналісту видання Persona.Top. приватний ріелтор Олександр Гришко.

“Попит породжує пропозицію, що позначається на ціні оренди. Пропозицій не настільки багато, щоб повністю задовольнити попит. Якщо порівнювати з цінами, які були кілька років тому, то це ще не дорого. Курс долара скорегував вартість оренди років зо три тому. Багато хто з власників тоді зафіксував ціни у гривнях, частина власників не відразу відреагувала на цю ситуацію, тому вони тривалий час не могли здати житло”, – говорить експерт.

За його словами, питання ціни неоднозначне, оскільки комусь на сьогодні орендувати житло дорого, а комусь вигідно, тому що можливості купити свою квартиру немає.

Середні ціни на оренду однокімнатних квартир по Україні

Не всі власники адекватно оцінюють вартість квартири

Приватний ріелтор пояснив, що власники, які вперше збираються здати нерухомість в оренду, зазвичай орієнтуються на ціни аналогічних об’єктів в інтернеті. Якщо вони вдаються до допомоги ріелторів, то можуть отримати якісну оцінку житла з реальною ціною.

“Щоб якісно сформувати стартову вартість, потрібно з’ясувати, який є попит на аналогічну нерухомість, а також ознайомиться з подібними варіантами, які вже здаються”, – говорить Олександр Гришко.

Чи подешевшає оренда житла в столиці?

Ріелтор каже, що прогнозувати тенденції на ринку нерухомості – справа невдячна. Адже житло може і подешевшати, і подорожчати – це залежить від багатьох факторів.

“Вартість оренди може зменшитися: зараз купується багато квартир у новобудовах з метою подальшої здачі їх в оренду. Але вартість оренди може і зрости, якщо економіка країни в цілому буде виходити на позитивну динаміку. Не треба боятися високих цін на оренду, треба боятися низьких доходів наших співгромадян”, – пояснив експерт.

Нагадаємо, що рейтинг міст із найдорожчою орендою житла був сформований за допомогою сервісу Numbeo на основі співвідношення місячної заробітної плати і вартості оренди житла. Перше місце, як повідомив Bloomberg, зайняла столиця Венесуели – місто Каракас.

Рейтинг найдорожчої оренди житла

Автор: Ірися Герцун

persona.top

Материалы по теме: