Через «тьорки з Зеленським» не вистачає голосів на закон про мову – Попов

Про це нардеп розповідає в інтерв’ю. Заступник голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Попов заявив, що між першим та другим туром голосування в Раді обговорювалось питання...

Про це нардеп розповідає в інтерв’ю.

Заступник голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Попов заявив, що між першим та другим туром голосування в Раді обговорювалось питання створення певної антипрезидентської групи на випадок перемоги Зеленського.

«Це ситуативна більшість. На перший день після другого туру обговорювалось прийняття в четвер, 25 квітня, жорсткого пакету законопроектів, які б обмежили повноваження президента і посилили б повноваження Ради. Але комітет правової політики, який повинен був 24 квітня розглянути ці законопроекти, не зібрався – зірваний кворум. Це означає, що вже відбулася певна комунікація: жорсткого варіанту з цієї сторони не буде. Можливо, буде якийсь більш м’який варіант. Тобто немає 226 голосів, які готові активно протидіяти, а всі хочуть домовлятись», – прокоментував він.

Він провів паралель, що в Україні склалася ситуація, яка в шахах називається «цугцванг» :

«Таким чином, на сьогодні склався цугцванг: у Зеленського немає ні людей, ні повноважень, але в його опонентів є бажання домовитись на півроку і більше, а не атакувати зараз новообраного президента».

Також він відповів на питання стосовно розпуску Ради:

«50 на 50. Якщо з відставкою Парубія – це навряд, то з розпуском – все ще можливо».

Також пару слів про звільнення Парубія, він вважає, що це можна вважати тиском аби швидше призначили дату інавгурації:

«Так, в тому числі: і призначив дату інавгурації якомога швидше, і дав розпустити парламент. Але голосів на відставку Парубія немає, і він це бачить. Взагалі-то зараз ключові фігури ведуть переговори. Працює човникова дипломатія. І тому жодних публічних заяв від ключових фігур», – пояснив нардеп.

Політик підсумував, що такі «тьорки» будуть не довго тривати.

«Швидко. Але є пастка з календарем – легітимне рішення Рада може прийняти тільки завтра, 25 квітня. От сьогодні всю ніч будуть «терти», але остаточно не домовляться. І тому завтра всі рішення будуть половинчасті, «розвідка боєм». Буде вірогідно провалений закон про мову, приймуть рішення по нацбезпеці (про розмінування) і деякі рішення по парламентській реформі. І у нас виходить пауза до 14 травня і до цього числа у нас не буде визначена дата інавгурації. І у травні всі «тьорки» продовжаться».

Материалы по теме: