“Будівельна амністія” в дії: в Україні спростили механізм легалізації самобудів

Кабінет міністрів України спростив процедуру так званої “будівельної амністії”. 18 січня 2019 року набув чинності наказ Мінрегіону, яким були затверджені зміни до порядку проведення технічного обстеження і прийняття в...

Кабінет міністрів України спростив процедуру так званої “будівельної амністії”. 18 січня 2019 року набув чинності наказ Мінрегіону, яким були затверджені зміни до порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самобудів.

У Державній архітектурно-будівельній інспекції України зазначають, що ці зміни мають на меті спростити та прискорити процедуру “будівельної амністії”.

В Україні ця процедура почала діяти з вересня 2018-го і передбачає продовження терміну реєстрації документів на приватні, дачні та садибні будинки та гаражі площею до 300 метрів квадратних і були збудовані до 2015 року.

Амністія також поширюється на будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, які були збудовані до березня 2011 року.

За даними Мінрегіону, за 4 місяці “будівельної амністії” у 2018 році українці узаконили приблизно 9 тисяч будинків.

За індикатором “Отримання дозволів на будівництво” в щорічному рейтингу Doing Business Україна піднялась на 35-му сходинку, покращивши свої позиції одразу на 105 пунктів. У цій категорії ми обігнали такі країни, як Австрія, Польща, Фінляндія, Латвія, Литва та Японія.

Які документи потрібні, щоб скористатись будівельною амністією:

– заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують теж);

– примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації;

– звіт про проведення технічного обстеження та завірені копії документа, який дає право власності або користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщений об’єкт;

– технічний паспорт з відміткою про можливість розміщення і надійної та безпечної експлуатації об’єкта.

З цими документами необхідно звернутися до органів державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБІ).

Рішення про прийняття об’єкта в експлуатацію після технічного обстеження орган державного архітектурно-будівельного контролю зобов’язаний прийняти впродовж 10 днів з моменту подачі заяви.

24tv.ua

Материалы по теме: