Бізнес незадоволений роботою митниці – опитування

За підсумками першого півріччя 2018 року оцінка бізнесом діяльності митниці погіршилася, в порівнянні з першим півріччям минулого року, інформує 1NEWS з посиланням на НВ. Так, більше третини опитаних представників бізнесу (36%) стверджують,...

За підсумками першого півріччя 2018 року оцінка бізнесом діяльності митниці погіршилася, в порівнянні з першим півріччям минулого року, інформує 1NEWS з посиланням на НВ.

Так, більше третини опитаних представників бізнесу (36%) стверджують, що незадоволені якістю послуг і професіоналізмом працівників митниці. При цьому більшість (58,6%) вважають, що корупція в митних органах залишається на тому ж рівні.

Про це свідчать результати дослідження Митний індекс України з січня по серпень 2018 року, яке проводить Європейська бізнес асоціація (ЄБА).

Так, за підсумками дослідження, Митний індекс досягає позначки 2,91. У другому півріччі 2017 він становив 3,05 бала, а в першому півріччі – 2,9 балів.

“Показники індексу знижуються… Хоча деякі зрушення мають місце, бізнес очікує старту активних дій і реальних реформ. Відтягування процесів може ще більше ускладнити ситуацію. До того ж, без якісних змін країна втрачає можливості для розвитку”, – зазначила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

Дослідження проводиться за трьома ключовими тематичними блоками – корупція, якість митних послуг, робота “єдиного вікна”. Індекс вимірюється двічі на рік. Відмітка три (3) вважається нейтральною. Максимальна оцінка становить 5 балів. У дослідженні взяли участь 58 експертів.

За словами представників бізнесу, критично важливим є спрощення та прискорення митних формальностей, передбачуваність і зрозумілість процедур. Крім того, оптимізація проходження фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю.

З лютого-2018 застосування системи “єдиного вікна” стало обов’язковим при імпорті товарів. За отриманими результатами, в 1 півріччі кількість компаній, які використовують систему “єдиного вікна” склала 91,4%, а в 2 півріччі 2017 тільки – 79%.

У той же час, тільки 37,7% задоволені роботою “єдиного вікна”. Ще третина (32,1%) не визначилися. Тому актуальним є питання усунення недоліків в роботі системи. У Митному комітеті Європейської Бізнес Асоціації зазначили, що через непередбачені затримок у проходженні митних процедур зараз підприємець не може довго планувати свою діяльність. І це реальна проблема, особливо для великого і середнього бізнесу.

Материалы по теме: