Аудиторів не допускають до перевірки «Укртрансгазу»

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час засідання уряду. “Рахункова палата вимагає від Кабінету Міністрів забезпечити належний допуск до “Нафтогазу”, “Укртрансгазу” та низки інших об’єктів для проведення аудиту...

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час засідання уряду.

“Рахункова палата вимагає від Кабінету Міністрів забезпечити належний допуск до “Нафтогазу”, “Укртрансгазу” та низки інших об’єктів для проведення аудиту ефективності управління об’єктами державної власності у нафтогазовому комплексі”, – зазначається у повідомленні.

Пацкан наголосив, що рішення про проведення відповідного аудиту було ухвалене Рахунковою палатою на початку липня. У рамках якого мають перевірити 7 об’єктів.

“Серед них – “Укртрансгаз”, яке провадить діяльність із транспортування і зберігання газу, задля чого управляє та користується держмайном, зокрема магістральними трубопроводами”, – розповів голова РП.

15 липня контрольна група Рахункової палати на чолі з її членом Ігорем Яремчуком, офіційно попередньо повідомивши про свій візит, прибула на вказаний об’єкт, але до проведення аудиту допущена не була: “Рядові співробітники “Укртрансгазу” заявили, що керівництво на робочому місці відсутнє та без їх вказівки аудиторів не допустять. Керівник “Укртрансгазу” в телефонній розмові з членом Рахункової палати повідомив про відсутність підстав для проведення аудиту, небажання надавати необхідні документи та допускати до приміщення”, – заявивив Пацкан і додав, що при цьому ні керівник, ні службові особи “Укртрансгазу” належних правових підстав для відмови в аудиті не надали.

“Контрольна група викликала представників правоохоронних органів для фіксації факту перешкоджання діяльності, що є злочином проти авторитету державної влади. Наразі поліцією відкрите кримінальне провадження за даним фактом”, – каже Пацкан. “Тому я звертаюся з вимогою до глави уряду та правоохоронців сприяти тому, щоб Рахунковій палаті не перешкоджали. Далі так ситуація не може тривати і уряд має в це втрутится”, − резюмує він.

Материалы по теме: