Аудит «Укроборонпрому» виявив торгівлю з РФ і мільйонні втрати

Про це повідомляє журналістка експертної організації StateWatch Ольга Євстігнєєва за даними звіту аудиторів. Держаудитслужба провела перевірку державного підприємства “Радіовимірювач” за 2014 – 2019 роки, що є учасником концерну “Укроборонпром”,...

Про це повідомляє журналістка експертної організації StateWatch Ольга Євстігнєєва за даними звіту аудиторів.

Держаудитслужба провела перевірку державного підприємства “Радіовимірювач” за 2014 – 2019 роки, що є учасником концерну “Укроборонпром”, та виявила численні фінансові порушення. Головними споживачами експортованої продукції були Росія, Казахстан, Польща, Латвія, Литва, Азейбарджан, Іспанія та Білорусь на загальну суму 43,7 млн гривень.

“Розмір прибутку при експорті становить10% від виробничої собівартості. Хоча розмір прибутку під час реалізації вітчизняним виробникам згідно калькуляцій становить 20% виробничої собівартості”, – йдеться у повідомленні.

Одним із закупівельників є компанія з РФ ООО “Авиаторг”, яка замовляла літакові далекоміри СД-75. На складах ДП “Радіовимірювач” аудитори знайшли малоліквідну продукцію, яка зберігається більше 7 років і у випадку відсутності покупця може призвести до втрат на суму 13,6 млн гривень.

“У 2018 році підприємство мало негативну тенденцію по виплаті заробітної плати, що призвело до її затримки працівникам на три місяці”, – повідомляє журналістка.

Аудиторами було встановлено, що на балансі заводу обліковуються будівлі та споруди загальною площею 91 285 квадратних метрів, з яких 47 % простоюють та не використовуються.

Також практикується передача приміщень в оренду приватним фірмам. Але замість повноцінних угод оренди укладають угоди на зберігання майна, що занижує доходи заводу.

“Загалом через неефективне управління нерухомістю “Радіовимірювач” втратив 6 млн гривень та не доотримав від оренди 4,9 млн гривень. На балансі підприємства знаходиться і приміщення дитячого садка в непридатному стані – приміщення не використовується з 1993 року та потребує капітального ремонту. Але на його утримання за вказаний період витратили один мільйон гривень”, – йдеться у повідомленні.

Держзавод має кілька земельних ділянок по території міста Києва, які керівництву не вдається використати для виробництва, але за які сплачений земельний податок за вказаний період у сумі  2 млн гривень. Також встановлено, що знос основних засобів заводу “Радіовимірювач” становить 73,6 % до первісної вартості.

Материалы по теме: