Арешонков розповів суть нових можливих змін до виборчого законодавства

Про це повідомив Володимир Арешонков у Facebook. У змінах до ЗУ “Про вибори народних депутатів України”, питання про що пропонується розглянути пропорційна система з закритими списками та зниження прохідного...

Про це повідомив Володимир Арешонков у Facebook.

У змінах до ЗУ “Про вибори народних депутатів України”, питання про що пропонується розглянути пропорційна система з закритими списками та зниження прохідного бар’єру до 3% на скликаному позачерговому засіданні Верховної Ради

“Як стало відомо, впродовж ночі буде підготовлено зміни до чинного закону “Про вибори народних депутатів України” в частині скасування одномандатних округів, у яких виборці могли обрати конкретну людину, а не кота в мішку. Натомість пропонується пропорційна система з закритими списками та зниження прохідного бар’єру до 3%. Верховній Раді буде запропоновано за це проголосувати. Це буде презентовано суспільству як нова виборча система”, – написав нардеп у пості.

Також він зазначив, як працювала система в попередні роки:” Виборець бачив першу презентаційну п’ятірку чи десятку партійного списку, а далі темні конячки, у яких начебто були фіксовані місця. Після проходження в парламент “непотрібних і підставних” кандидатів посували, змушуючи написати заяву про складання повноважень, і в списку просували вже потрібну часто одіозну персону, за яку виборець ніколи б не проголосував. Ну якось так…”.

Голова ВРУ Андрій Парубій 21 травня видав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Ради 22 травня 2019 року о 12:00.

Материалы по теме: