Аграрії просять Президента втрутитися в ситуацію з підвищенням тарифів на перевезення «Укрзалізницею»

Через підвищення тарифів «Укрзалізницею» (УЗ), підприємці АПК погрожують страйками, а представники аграрного комітету готують звернення до Кабміну, голови уряду та Президента про припинення рішення керівництва УЗ. Про це повідомляє...

Через підвищення тарифів «Укрзалізницею» (УЗ), підприємці АПК погрожують страйками, а представники аграрного комітету готують звернення до Кабміну, голови уряду та Президента про припинення рішення керівництва УЗ.

Про це повідомляє кореспондент АgroРolit.com.

«Бізнес дуже гостро ставить питання, погрожують страйком. Все це — через підвищення «Укрзалізницею» в односторонньому порядку тарифів на перевезення продукції  АПК майже на 50%. Це нищить наших товаровиробників», — сказав народний депутат Григорій Заболотний.

За його словами, наступними кроками депутатів будуть такі:

  • направити групу на засідання ВР і донести проблеми виробників;
  • підписати рішення і звернутися до Антимонопольного комітету і почати розслідування діяльності «Укразалізниці».

Народний депутат Олег Кулініч заявив, що монополіст не має права так чинити.

«До цього вони вже на 11 % підняли. Такі речі мають відбуватися тільки після узгодження. Я думаю, що рішення нашого комітету має бути почуте. Обов’язково треба завтра звернутися до Кабінету міністрів. Сьогодні про це говорили: Батьківщина, Самопоміч, ми. Давайте робити все можливе», — заявив він.

Народний депутат Іван Мірошніченко заявив, що сьогодні «ми переходимо з точки колапсу до точки абсурду».

«В сьогоднішній ситуації зробити таке в сезон збору врожаю — це абсурд. Це потрібно в Кабміні з’ясовувати, адже «Укрзалізниця» — це їхня парафія, вони мають призупинити рішення, якщо ні — треба йти до Президента. Треба вже зараз ставити питання про професійну якість керівництва УЗ. Це вже 5-те підвищення за рік. Вони використовують скрите підвищення тарифів. Закрито близько 200 залізнодорожних станцій. Питання менеджменту — дуже своєчасне», — вважає Іван Мірошніченко.

Заступник міністра аграрної політики і продовольства Олена Ковальова заявила, що це питання лежить не лише в площині тарифів.

«Є питання з вагонами, станціями і, безумовно, це питання тарифікації. Логістична складова перевезення може обходитися аграріям до 20% вартості продукції», — сказала вона.

Учасники комітету вирішили просити Кабмін пояснити обгрунтування тарифів в рамках законодавства, Антимонопольний комітет — провести перевірку підвищення тарифів.

«Необхідно провести в кабміні засідання за участю прем’єр-міністра, керівництва МЕРТу, Мінагрополітики «Укрзалізниці». На цьому тижні треба вирішити це питання. Завтра потрібно зачитати на Кабміні рішення комітету», — сказав Олександр Бакуменко.

Учасники засідання вирішили звернутися до Президента з листом, а керівництво «Укрзалізниці» зобов’язати відзвітувати в найближчий четвер про свою діяльність.

Григорій Заболотний сказав, що спробує домовитися про завтрашню зустріч з Президентом. Ще один варіант, на його думку — зібрати Раду Нацбезпеки.

Рішення аграрного комітету буде викладено у листі з підписами 4-х голів комітету, з яким його автори підуть в Раду.

Джерело

Материалы по теме: