Адвокат Луценка рятує від слідства активи відомих одеських бізнесменів

Ігор Фомін, юрист-адвокат, який представляє інтереси бізнесменів у справі про “приватизацію” аеропорту, яке, відбулось завдяки зловживанню владою чиновниками Одеської міської ради. Фірму, яка отримала у власність 75% прав на...

Ігор Фомін, юрист-адвокат, який представляє інтереси бізнесменів у справі про “приватизацію” аеропорту, яке, відбулось завдяки зловживанню владою чиновниками Одеської міської ради. Фірму, яка отримала у власність 75% прав на аеропорт, пов’язують з Кауфманом та Грановським.

Фомін захищав також Юрія Луценка у суді в період 2010-2012 роках. За допомогою нього генпрокурора виправдав ЄСПЛ.

Сьогодні адвокатське об’єднання Фоміна є представниками генпрокурора та його дружину у позовах щодо захисту честі та гідності. Захисник називає себе другом Луценка.

29 березня 2018-го року Солом’янський райсуд передав майно одеського аеропорту та його корпоративні права в Нацагентство з питань виявлення злочинних активів, але вже за місяць суддя Євгеній Аблов своїм рішенням заборонив АРМА реєструвати арешт і передачу летовища. Фомін тоді написав заяву в Генпрокуратуру проти суддів, які передали аеропорт в управління держави, і за цією заявою адвоката відкрито кримінальне провадження, в рамках якого допитують суддів і детективів.

Юрист запевняє, що зв’язки з генпрокурором не впливає на його заяви про злочин. Сам Луценко коментувати справу відмовився, але заявив, що він підписував заяву Фоміна, аби у Генпрокуратурі перевірили “законність дій НАБУ”.

“Кримінальна справа щодо ще одного активу бізнесменів Кауфмана-Грановського  – теж не має позитивних результатів, як планувала спочатку прокуратура”, – повідомляється у матеріалі.

У 2017 році генпрокурор разом із міністром Арсеном Аваковим заявили про обшуки у цигаркового монополіста “Тедіс Україна”, керівників якого підозрювали у фіктивному підприємництві, легалізації злочинних доходів, зловживанні владою та пособництві тероризму.

Аваковнаголосив, що особи Антимонопольного комітету убезбезпечили монопольне становище компанії та наголосив на необхідності відставки голови АМКУ.

На одній з таких зустрічей були присутні два нардепи: Андрій Деркач від і Ігор Котвіцький. Навесні зафіксували, як Котвіцький разом з Кауфманом виходив з приміщення, де знаходиться офіс бізнесмена.

Крім того, син генпрокурора Олександр Луценко у 2015 році задекларував дохід у 173 тисячі від “Мегаполіс-Україна”, який пізніше стане “Тедіс Україна”.

“Голова Антимонопольного комітету уникнув покарання, компанія змінила російських власників на українських та отримала штраф у 430 мільйонів гривень за порушення конкуренції. Нині вона заплатила до держбюджету 300 мільйонів гривень, які зараз намагається відсудити”, –  йдеться у повідомленні.

Слідство закрило справу партнера Кауфмана – бізнесмена Олександра Грановського. Розслідування тієї частину провадження, що залишилось, відправили з Генпрокуратури в СБУ Одеської області.

Материалы по теме: